Korektor čini čuda ako znate pravilno da ga koristite
Korektor je spas za mnoge žene i može transformisati izgled za tili čas, pod uslovom da znate kako da ga nanesete. I ako odaberete odgovarajuću teksturu.
Ako se redovno šminkate, onda vjerovatno koristite i korektor. Da biste izvukli maksimum iz ovog proizvoda, važno je znati kako se pravilno koristi – i odabrati korektor koji najbolje odgovara vašim potrebama. Korektor se koristi za prikrivanje tamnih krugova ispod očiju, kao staračkih pega. U prodaji se mogu naći različite teksture i boje (žućkasti, breskva, ljubičasti).
Korektori su gušće teksture za maskiranje složenih i problematičnih područja kože. Štaviše, ove poslednje se biraju ne samo da odgovaraju tonu kože, već mogu biti i žute, breskve, ljubičaste, pa čak i zelene, što pomaže u rješavanju čak i veoma naprednih slučajeva.
Kako odabrati pravi korektor koji će vama najviše odgovarati
Korektori dolaze u nekoliko formata, od kojih svaki ima svoje prednosti i mane. Ne postoji formula koja odgovara svima, pa izaberite teksturu na osnovu vaših potreba:
1. Tečni korektor
Možda najpogodniji format. Može biti sa ugrađenom četkom ili sunđerom, sa aplikatorom poput sja za usne, ili se prodaje u tubi ili bočici sa dozatorom. Ovi drugi su, inače, najhigijenskiji. Tečni korektori su idealni za suvu kožu i obično sadrže hidratantne sastojke.
2. Olovka
Ima prilično gustu teksturu i ostavlja neproziran ton na koži. Ovakav korektor je dobar za maskiranje vidljivih mrlja na koži. Može se bezbjedno koristiti ne samo za korekciju područja oko očiju, već i za prikrivanje staračkih pjega, tragova akni, bubuljica i blagog crvenila. I, naravno, lako prikriva tragove neprospavene noći.
3. Stik
Tekstura je slična prethodnoj opciji (olovka), ali i dalje ima deblju i manje zasjenčenu teksturu. Korektor u stiku je idealan ako nesavršenosti zauzimaju prilično veliku površinu. Pogodan za kamufliranje tamnih krugova ispod očiju, pjega, staračkih pjega i proširenih krvnih sudova.
4. Krem korektor
Ima prijatnu teksturu i može se nanositi prstima, četkom ili sunđerom. Nije pogodan za masnu kožu, jer zbog svoje mekane (često bogate uljima) teksture može „isplivati“ nakon par sati, otkrivajući sve nedostatke. Savršeno skriva tamne krugove ispod očiju i male, suptilne mrlje.
5. Žuti
Ako imate plave krugove ispod očijusu modrice, sa primjesama ljubičaste, onda uzmite žućkasti korektor. On će najbolje kamuflirati problematično područje i uskladiti ga s ostatkom kože.
6. Ružičasti korektor
Ako područje ispod očiju ima maslinastu, zelenu nijansu, onda je bolje uzeti korektor sa ružičastim podtonom.
Kako se nanosi korektor
View this post on Instagram
Korektor se mora nanositi u nekoliko faza. Prvo nacrtajte trougao kao što je prikazano na slici. Zatim nanesite na cijli donji kapak, blendajući nadolje. Na ovaj način morate skicirati cijeli trougao. Zatim pažljivo spojite granice sunđerom ili prstima tako da se spoje sa ostatkom tona. Sada koristite svetliju nijansu da istaknete udubljenja na unutrašnjim uglovima očiju – ova optička iluzija će vam otvoriti oči i ublažiti nedostatke.